Wycieczki szkolne

Dwudniowe wycieczki zagraniczne

Skrócony opis trasy cena z Wrocławia<--- ilość dzieci
cena z Dzierżoniowa / Świdnicy
42-45 36-41 30-35
BERLIN albo POCZDAM, TROPIKALNA WYSPA
nowy program!!!
Zwiedzanie Berlina: pozostałości muru berlińskiego, Reichstag (wejście na kopułę - punkt widokowy), Brama Brandenburska, aleja Unter den Linden (Plac Operowy, Uniwersytet Humboldta, Arsenał, katedra katolicka), Wyspa Muzealna (możliwe zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego), okolice Dworca ZOO (m.in. Gedaechtniskirche - Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma) albo Potsdamerplatz (nowoczesna zabudowa).
ALBO
Zwiedzanie Poczdamu: park i pałac Fryderyka Wielkiego - Sanssouci, pałac Cecilienhof - miejsce obrad Konferencji Poczdamskiej, centrum miasta z dzielnicą holenderską
Wnętrza jednego z pałaców - płatne dodatkowo ok. 5 euro/os.
Pobyt na Tropikalnej Wyspie
(bez ograniczeń czasowych).
Nocleg w Polsce.
355 385 420 Muzeum Pergamońskie
355 385 420
LEDNICE - VALTICE
nowy program!!!
Zespół pałacowo-parkowy zwany "Ogrodem Europy" (na liście UNESCO).
Zwiedzanie pałacu w Lednicach, spacer po parku (kanały, minaret, sztuczne ruiny Januv hrad), rejs stateczkiem po starorzeczu Dyi, zwiedzanie pałacu w Valticach, Kolonada - brama triumfalna i punkt widokowy.
Krótkie zwiedzanie Mikulova - zabytkowego miasta wśród winnic.
310 330 360 rejs starorzeczem Dyi
300 320 345
GÓRY ŻYTAWSKIE
Zwiedzanie klasztoru Cysterek Marienthal nad Nysą Łużycką i miasteczka Hirschfelde z pięknymi domami przysłupowymi oraz Żytawy (Zittau) z wyjątkowym zabytkiem - tzw. Wielką Zasłoną Wielkopostną (tkanina z malowanymi scenami biblijnymi; komentarz po polsku!), przejazd malowniczą kolejką wąskotorową (parowa lokomotywa, zabytkowe wagony), zwiedzanie uroczej miejscowości Kurort Oybin z ruinami średniowiecznego zamku i klasztoru Celestynów na szczycie skalistego wzniesienia.
Wycieczka górska na kilka skalistych i widokowych, lecz niezbyt wysokich szczytów koło Oybina (Topfer, Scharfenstein) i w "skalną uliczkę" (Grosse Felsengasse), w drodze powrotnej postój przy odkrywce kopalni "Turów" i przy barokowym pałacu na wyspie w Radomierzycach.
235 250 270 Góry Żytawskie
235 250 270
GÓRY OPAWSKIE I RYCHLEBSKIE
Zwiedzanie uzdrowiska Jesenik (kolebka wodolecznictwa europejskiego) i Jaskini na Pomezi lub Jaskini na Špičáku, wycieczka na Biskupią Kopę (doskonały punkt widokowy – na szczycie wieża), zwiedzanie zabytkowego miasta – Nysy, Otmuchowa albo Paczkowa.
185 205 220 pomnik Priessnitza w Jeseniku-Lazniach
185 205 220
CZESKI RAJ
Zwiedzanie piaskowcowych „skalnych miast”: Prachowskich Skał* i skał na Mužskim (schronienie rycerzy-rozbójników), skalny Pantheon* z widokiem na przełom Izery oraz zamki Kost* i Trosky* (niezwykle atrakcyjny punkt widokowy na naturalnej wieży bazaltowej), spacer po zabytkowym Jičinie (kojarzonym zwykle z Rumcajsem) oraz Jaskinie Bozkovskie.
240 250 265 zamek Trosky
240 250 265
MORAWSKI KRAS
Zwiedzanie jaskiń: Punkevni (z pływaniem łodziami po podziemnych jeziorach) i Sloupsko-Šošůvskiej (przepaście, bogata szata naciekowa, stanowisko archeologiczne), przepaść Macocha i skalista dolina Punkvy. Dawna huta żelaza w Adamovie, kościół pielgrzymkowy w Křtinach, jeden z największych zamków Republiki Czeskiej – Pernštejn.
255 270 290 przepaść Macocha
245 260 275
PRAGA
Zwiedzanie "Złotej Pragi" z najbardziej znanymi obiektami (m.in. Rynek Staromiejski z zegarem astronomicznym, Most Karola, Mala Strana) z uwzględnieniem wnętrz na Zamku (katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka).
Możliwe różne zmiany programu, m.in. nastawione na obiekty chętnie oglądane przez dzieci: wieżę widokową i labirynt luster na Petřinie, muzea miniatur i zabawek, Loretę ze skarbcem, Muzeum Techniki z podziemną kopalnią, rejs po Wełtawie, ZOO, panoramę bitwy pod Lipanami (cena wycieczki zależy od wybranego programu).
275 295 320 most Karola, w tle Hradczany
265 285 315


Uwaga!
Obiekty oznaczone gwiazdką są dostępne od początku maja do końca września; w kwietniu i październiku tylko w soboty i niedziele.


wycieczki / zagraniczne dwudniowe