Wycieczki szkolne

Jednodniowe wycieczki krajowe

Skrócony opis trasy cena z Wrocławia<--- ilość dzieci
cena z Dzierżoniowa / Świdnicy
42-45 36-41 30-35

Kulig

KULIG
nowy program!!!
W zimie zapraszamy na kulig u podnóża Karkonoszy - zaprzęgi konne, duże 5-osobowe sanie, przejażdżka trwa od 30 min. do godziny. Ponadto ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepła herbata.
Możliwy również pakiet atrakcji w Western City w Ściegnach (m.in. przejażdżka na koniu, przejazd kolejką, rzut włócznią).
Pobyt przy kościółku Wang w Karpaczu.
Pakiet atrakcji w Western City: +5 zł/os.
Wnętrze kościółka Wang: +5 zł/os.
95 105 115 kulig
95 105 115

Oferta przedświąteczna

KARTKI ŚWIĄTECZNE - MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU
Uczestnicy wycieczki pod okiem pracowników muzeum wykonują samodzielnie kartki świąteczne, ozdoby choinkowe itp. z dusznickiego czerpanego papieru.
Ponadto zwiedzanie muzeum oraz uzdrowiska w Dusznikach (park zdrojowy, pomnik Fryderyka Chopina, pijalnia wód mineralnych). Możliwe dodatkowo zwiedzanie Kłodzka.
UWAGA! Podobne zajęcia możliwe przez cały rok:
- czerpanie papieru;
- papierowe fantazje;
- zajęcia z grafiki;
- wykonywanie papierowych witraży.
68 76 87 Puchaty
64 72 81
MALOWANIE PISANEK
w Trzebnicy albo we Wroławiu.

Dzieci samodzielnie wykonują pisankę pod opieką artysty plastyka, laureata licznych nagród w konkursach pisanek, posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
Ponadto oglądają kolekcję pisanek z różnych stron Polski i innych krajów, poznają rozmaite techniki zdobienia jajek, oglądają jaja różnych ptaków (od największych do najmniejszych).
Dodatkowe punkty programu to zwiedzanie bazyliki w Trzebnicy oraz spacer na Winną Górę (widok na okolicę, możliwość zrobienia ogniska z pieczeniem kiełbasek).
62 69 78 malowanie pisanek
62 69 78
FABRYKA OZDÓB CHOINKOWYCH
w Krośnicach.

Zapoznanie się z procesem produkcji (dmuchanie baniek szklanych, srebrzenie, zdobienie), możliwość zakupu bombek w sklepie firmowym.
Każde dziecko otrzymuje bombkę (w okresie wielkanocnym szklane jajko) ze swoim imieniem.
Ponadto spacer po Miliczu (dawny "kościół łaski", ruiny gotyckiego zamku, pałac i park z ciekawymi okazami drzew) i zwiedzanie bazyliki w Trzebnicy z grobowcami patronki Śląska, św. Jadwigi i księcia Henryka Brodatego (albo krótkie zwiedzanie Wrocławia).
Lekcja zdobienia bombek/szklanych jajek: +15 zł/os.
62 69 78 malowanie pisanek
67 74 84

Pozostałe wycieczki

SZKLARSKA PORĘBA
Multimedialna ekspozycja w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego poświęcona m.in. historii i przyrodzie Karkonoszy, wizyta w Leśnej Hucie - pokaz produkcji szkła, wodospad Szklarki, skałka Chybotek.
66 74 86 Chybotek
60 68 79
SKANSEN W KOWARACH - ŚLĄSK W MINIATURZE, GÓRY SOKOLE
Skansen Miniatur w Kowarach (liczne modele zabytków z Dolnego Śląska - m.in. starówka jeleniogórska, bazylika w Krzeszowie, szczyt Śnieżki, zamek Książ), piesza wycieczka do schroniska "Szwajcarka" i na Sokolik w Rudawach Janowickich (punkt widokowy, znany rejon uprawiania wspinaczki skalnej).
70 78 90 park miniatur w Kowarach
64 71 82
WIOSKA INDIAŃSKA, TWIERDZA W SREBRNEJ GÓRZE
Wizyta w wiosce indiańskiej - opowieści o życiu i zwyczajach Indian, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, rzut dzidą itp.Zwiedzanie twierdzy na Przełęczy Srebrnej z pokazem broni i strzelania z działa.
85 92 101 wioska indiańska w Srebrnej Górze
85 92 101
PARK DINOZAURÓW W KRASIEJOWIE
Wizyta w jednym z największych tego typu obiektów w Europie
Park powstał w miejscu, gdzie dokonano licznych znalezisk, które ze względu na ilość, różnorodność i stopień zachowania zyskały światową sławę.
W programie m.in. "kapsuła czasu", zwiedzanie parku z ok. 200 okazami dinozaurów, pawilon muzealny ze znaleziskami in situ - na czynnej odkrywce paleontologicznej.
Ponadto możliwa "część rozrywkowa" - plac zabaw, Park Rozrywki (dodatkowo płatny), gastronomia.
W drodze powrotnej możliwy krótki pobyt w Opolu albo wizyta na Górze św. Anny - sanktuarium św. Anny, pomnik powstań śląskich lub w pałacu w Mosznej (+5 zł/os.).
81 89 101 dinozaury
81 89 101
WYCIECZKA KOLEJOWA
Trasa wycieczki poświęcona jest zabytkom i ciekawostkom związanym z historią kolejnictwa. W programie zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej (zabytkowa parowozownia, lokomotywy i wagony, makieta kolejowa, przejażdżki drezyną i szynobusem, ale także kolekcja motocykli Harley-Davidson, komputer ODRA z 1974 r. i inne zabytki techniki) oraz przejazd najbardziej malowniczą linią kolejową na Śląsku Wałbrzych Gł. - Kłodzko (51 km, 3 długie tunele, liczne efektowne wiadukty).
70 78 90 kolej
62 69 79
ŚLĘŻA
Muzeum Ślężańskie w Sobótce (ekspozycja poświęcona archeologii i przyrodzie masywu Ślęży), piesza wycieczka na szczyt Ślęży - schronisko, wieża widokowa, rzeźba ślężańskiego niedźwiadka i inne obiekty.
51 58 68 rzeźba niedźwiadka na Ślęży
51 58 68
PARK KRAJOBRAZOWY "CHEŁMY"
Jawor (m.in. Kościół Pokoju), góra Rataj (bazaltowe "organy"), rezerwat przyrody "Wąwóz Myśliborski", zamek Świny.
52 59 69 kościół pokoju w Jaworze
52 59 69
GROSS ROSEN, PARK KRAJOBR. "CHEŁMY"
Były obóz koncentracyjny "Gross Rosen" w Rogoźnicy k. Strzegomia (z projekcją krótkiego filmu), Kościół Pokoju w Jaworze, rezerwat przyrody "Wąwóz Myśliborski" (bazaltowe "organy").
55 62 71 w Wąwozie Myśliborskim
55 62 71
ARBORETUM W WOJSŁAWICACH
Ogród dendrologiczny z bogatą kolekcją różaneczników, maleńkie uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój (z tajemniczymi maskami na kościele), zabytki Ząbkowic Śl. (Krzywa Wieża, ruiny zamku).
56 63 72 rododendron
56 63 72
SPŁYW PRZEŁOMEM BARDZKIM
nowy program!!!
Spływ pontonami najbardziej malowniczym przełomem rzecznym w Sudetach od Ławicy (Opolnicy) do Barda.
Dodatkowo zwiedzanie Barda (kościół pielgrzymkowy) i wycieczka na krawędź osuwiska (punkt widokowy na przełom Nysy Kłodzkiej).
Możliwość zwiedzenia Ząbkowic Śląskich (rynek, Krzywa Wieża).
UWAGA: Wycieczka wyłącznie dla szkół ponadpodstawowych.
82 90 100 Puchaty
82 90 100
GÓRY SOKOLE
Ruiny zamku Bolczów, ciekawe formy skalne Piec i Skalny Most, Góry Sokole koło Jeleniej Góry (skały o wysokości do 60 m - teren uprawiania wspinaczki skalnej, świetne punkty widokowe m. in. na Karkonosze). Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Możliwe dodatkowo: Kościół Pokoju w Świdnicy (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO; +3 zł).
56 65 75 Krzyżna Góra i Sokolik
54 63 73
BAROKOWY ZESPÓŁ KLASZTORNY W KRZESZOWIE
Opactwo Cystersów w Krzeszowie wraz z Mauzoleum Piastów Śląskich (jeden z najcenniejszych zespołów barokowych w Polsce), rezerwat przyrody "Głazy Krasnoludków" (skały piaskowcowe), domy tkaczy w Chełmsku Śląskim. ("12 apostołów").
71 78 87 domy tkaczy w Chełmsku Śląskim
67 74 83
GÓRY SOWIE I
Zamek Grodno i Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim, piesza wycieczka na Wielką Sowę (wejście na wieżę widokową, ognisko z pieczeniem kiełbasek).
72 80 88 tama Jeziora Bystrzyckiego
72 80 88
GÓRY SOWIE II
Kompleks Osówka (zwiedzanie kompleksu podziemnych sztolni z okresu II Wojny Światowej), zamek Grodno i Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim lub piesza wycieczka na Wielką Sowę (wejście na wieżę widokową, ognisko z pieczeniem kiełbasek).
UWAGA! Wycieczka dla gimnazjów i szkół średnich.
78 86 93 na Wielkiej Sowie
78 86 93
GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY
Sanktuarium św. Anny, pomnik Powstań Śląskich i rezerwat geologiczny (skamieniałości z ery mezozoicznej) na Górze Św. Anny, kościół w Jasionej ze średniowieczną polichromią.
62 72 84 pomnik czynu powstańczego na Górze św. Anny
64 75 88
PACZKÓW, ZŁOTY STOK
nowy program!!!
Paczków (najlepiej zachowane mury obronne na Śląsku, rzadki przykład kościoła obronnego), dawna kopalnia złota (z przejażdżką podziemną kolejką i podziemnym wodospadem) i Muzeum Mineralogiczne w Złotym Stoku. Za dopłatą - płukanie złota, strzelanie z łuku, ścianka wspinaczkowa.
Dodatkowo możliwość zwiedzenia Średniowiecznego Parku Techniki (repliki dawnych maszyn górniczych), +6 zł/os.
62 69 78 mury obronne w Paczkowie
62 69 78
NYSA, GÓRY OPAWSKIE
Nysa (kościół św. Jakuba z pomnikami nagrobnymi biskupów wrocławskich, skarbiec w dzwonnicy, fortyfikacje z zachowanym "Fortem nr II" z XIX w.), spacer w Górach Opawskich ("Gwarkowa Perć", Piekiełko i skały Karliki).
71 80 93 rynek w Nysie
69 78 91
GÓRY OPAWSKIE, PACZKÓW
Biskupia Kopa (najwyższy szczyt Gór Opawskich, doskonały punkt widokowy - na szczycie wieża), Paczków (najlepiej zachowane na Śląsku mury obronne oraz rzadki przykład kościoła obronnego) albo Nysa (krótkie zwiedzanie).
60 68 80 podejście pod Gwarkową Perć
58 66 78
SKARB ŚREDZKI, LUBIĄŻ
Muzeum w zabytkowym ratuszu w Środzie Śląskiej z ekspozycją "skarbu średzkiego" (bezcenna kolekcja monet i klejnotów królów czeskich), dawne opactwo Cystersów w Lubiążu, park krajobrazowy Dolina Jezierzycy.
65 72 81 Sala Książęca lubiąskiego klasztoru
67 74 83
SZKLARSKA PORĘBA II
Zajęcia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego - zajęcia prowadzone przez pracowników KPN - pokaz filmu, realizacja wyznaczonych zadań, obserwacje w terenie, przedstawienie uzyskanych wyników. Tematy związane z przyrodą Karkonoszy, multimedialna ekspozycja dot. KPN.
UWAGA! Konieczna rezerwacja z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Cena może ulec zmianie.
60 68 80 wodospad Szklarki
54 62 73
KŁODZKO, MIĘDZYGÓRZE
Piesza wycieczka na Igliczną (sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej) z pobytem w rezerwacie "Wodospad Wilczki" oraz zwiedzaniem "Ogrodu Bajek" (rzeźby postaci z bajek z drewna, szyszek itp.), Kłodzko (rynek, most gotycki, kościół Wniebowzięcia NMP).
61 69 81 w Ogrodzie Bajek
52 59 69
DUSZNIKI ZDRÓJ TORFOWISKO POD ZIELEŃCEM
Wycieczka piesza do rezerwatu przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem", Muzeum Papiernictwa (możliwa nauka czerpania papieru - uczestnicy wyrabiają papier, który zabierają do domu), uzdrowisko w Dusznikach Zdroju.
Z czerpaniem papieru: +8 zł/os.
UWAGA! Czerpanie papieru należy rezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.
65 74 86 czerpanie papieru w dusznickim muzeum
56 63 73
ZAMEK CHOJNIK
Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego: piesza wycieczka na zamek Chojnik koło Sobieszowa (po drodze przejście przez Zbójecką Jaskinię), pobyt przy wodospadzie Szklarki w Szklar-skiej Porębie (lub krótkie zwiedzanie Jeleniej Góry albo Cieplic).
63 70 79 zamek Chojnik
55 62 70
KARPACZ, SCHRONISKO "SAMOTNIA"
Świątynia Wang z przełomu XII/XIII wieku w Karpaczu Górnym, wycieczka do grupy skalnej Pielgrzymy lub schroniska "Samotnia" w Karkonoskim Parku Narodowym.
64 71 80 schronisko Samotnia nad Małym Stawem
56 63 71
MUZEUM WSI OPOLSKIEJ, OPOLE
Skansen - Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach (w skansenie zgromadzono szereg budowli, glównie drewnianych, z terenu Opolszczyzny z 17 - 19 wieku). Szczególnie polecamy lekcje muzealne (szczegóły). Krótki spacer po Opolu z wejściem na Wieżę Piastowską, zamek w Rogowie (wystawa poświęcona dziejom książki).
61 69 80 w dawnej szkole
63 72 84
KŁODZKO, GÓRY ZŁOTE
Kłodzko (Twierdza Kłodzka wraz z podziemnymi labiryntami - korytarzami minerskimi, rynek, most gotycki), wycieczka piesza po Górach Złotych z wejściem na Cierniak, i zwiedzaniem Jaskini Radochowskiej, ognisko z pieczeniem kiełbasek.
64 71 82 gotycki most w Kłodzku
57 64 74
GÓRY STOŁOWE, WAMBIERZYCE
Piesza wycieczka na Szczeliniec Wielki (rezerwat przyrody - fantastyczne formy skalne, punkty widokowe), zwiedzanie Wambierzyc (bazylika, ruchoma szopka, muzeum i zwierzyniec w gospodarstwie agroturystycznym).
67 74 84 Małpolud na Szczelińcu Wielkim
59 66 76
CZYTANIE MAPY, ZAWODY NA ORIENTACJĘ
Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim lub Kościół Pokoju w Świdnicy, nauka orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu, zawody na orientację - szukanie na podstawie mapy ukrytych w terenie punktów - koło Zagórza Śląskiego.
65 74 87 przed wyruszeniem na trasę
65 74 87
NOWA RUDA, WAMBIERZYCE
Zwiedzanie dawnej kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie z przejażdżką podziemną kolejką oraz Wambierzyc (bazylika, ruchoma szopka, skansen-muzeum i zwierzyniec w gospodarstwie agroturystycznym - m.in. strusie).
Warsztaty "Na tropach prehistorycznego lasu" (poszukiwanie skamieniałości) +3 zł/os.
71 79 91 bazylika w Wambierzycach
66 73 83
WESTERN CITY - KARPACZ
Pobyt w kowbojskim miasteczku z takimi atrakcjami jak m.in. strzelanie z łuku, przejażdżki konne, ujeżdżanie byka i inne. Uczestnicy oglądają również inscenizację napadu na bank.
Cena obejmuje karnet na wszystkie atrakcje.
Możliwe (dodatkowo płatne): wspinaczka skalna, zjazdy letnim torem saneczkowym "Kolorowa" lub wycieczka piesza w Karkonosze.
70 80 89 w kowbojskim miasteczku
64 72 80
LEKCJA GARNCARSTWA, KUDOWA ZDRÓJ
Nauka garncarstwa - uczniowie uczą się a następnie samodzielnie wykonują naczynie z gliny, które zabierają do domu, pokaz kowalstwa, Kaplica Czaszek w Czermnej, uzdrowisko z pijalnią wód mineralnych w Kudowie Zdroju.
78 86 98 pokaz lepienia naczyń
66 73 83
JASKINIA NIEDŹWIEDZIA
Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej - największej w Sudetach, z niezwykle bogatą szatą naciekową oraz Kłodzka (rynek, most gotycki, kościół Wniebowzięcia NMP) lub Barda.
UWAGA! Konieczna rezerwacja wejścia do Jaskini Niedźwiedziej z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.
73 82 94 w Jaskini Niedźwiedziej
62 69 79
SZLAK ŚREDNIOWIECZNYCH POLICHROMII WOKÓŁ BRZEGU
Średniowieczne cykle malowideł w Małujowicach (świeżo po konserwacji), Strzelnikach i Pogorzeli oraz zabytki Brzegu (zamek zwany "Śląskim Wawelem", barokowy kościół Podwyższenia Krzyża św. i gotycki św. Mikołaja). Ze zwiedzaniem muzeum w zamku +7 zł/os.
52 59 70 zamek w Brzegu
52 59 70
KOPALNIA I ELEKTROWNIA "TURÓW", ZAMEK CZOCHA
Zwiedzanie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego i elektrowni "Turów" zapoznaje z nowoczesnymi technologiami w przemyśle oraz z problemami związanymi z ochroną środowiska.
Zwiedzanie niezwykłego barokowego pałacu w Radomierzycach, "bajkowego" zamku Czocha oraz zapoznanie z charakterystycznymi dla Łużyc domami przysłupowymi w Bogatyni.
75 86 102 Puchaty
80 93 111
ZAMKI SUDECKIE
Zwiedzanie kilku zamków i ruin zamkowych: zamek-pałac Książ z wnętrzami i założeniem parkowym, ruiny Nowego Dworu na wyniosłej górze, zamek Bolków z ciekawym systemem obronnym i ruiny zamku Świny z monumentalną wieżą mieszkalną i XVII-wiecznym pałacem.
75 83 94 zamek Książ
72 79 89
PARK LINOWY - KUDOWA ZDRÓJ
Ok. półtoragodzinna zabawa w "małpim gaju" - pokonywanie rozwieszonego nad ziemią toru przeszkód w postaci drabinek, siatek, mostków linowych itp. Zabawa odbywa się przy pełnym zabezpieczeniu.
Możliwe dodatkowo inne atrakcje okolic Kudowy: park zdrojowy, Kaplica Czaszek, Szczeliniec Wielki, akwapark i inne.
88 98 108 w parku linowym
80 89 96
ŚNIEŻKA
Wjazd wyciągiem z Karpacza na Kopę, stamtąd piesze wejście na najwyższy szczyt Karkonoszy (ok. 1.5 godziny). Pobyt na szczycie (wspaniałe widoki, zabytkowa kaplica św Wawrzyńca, restauracja, bufet). Powrót do Karpacza (zjazd wyciągiem).
Możliwe dodatkowo zwiedzanie świątyni Wang (+4 zł/os.)
81 90 103 Śnieżka
75 83 94

wycieczki / krajowe jednodniowe